Świnka czy chomik ?
Pewnie wielu z was zastanawia się nad wyborem pomiędzy chomikiem a świnką morską. Sądze że spodoba wam się ten artykuł i będzie on bardzo pomocny przy wyborze przyszłego pupila.

Świnka morska to naprawdę miłe zwierzątko.
Codziennie rano wita swojego właściciela chrząkaniem. Czasami zachowuje się jak pies, biega po pokoju i pilnuje drzwi wejściowych. Świnka jest bardziej przyjacielska, towarzyska i oddana. Jest większa niż chomik, więc nie zgnieciesz jej. Nie ucieknie Ci przy pierwszej lepszej okazji. Nie wymaga częstych wizyt u weterynarza. Żyje długo więc długo można sie nią cieszyć. Przedewszystkim jest tańsza w utrymaniu. Posiadać świnkę jest bardzo oryginalnie.
Jednak świnka morska nie zawsze ma ochote do przytulania, budzi cie gdy chce jeść. Bardziej śmierdzi niż chomik i trzeba często czyścić jej klatkę, która zajmuje dużo miejsca. Świnki w przeciwienstwie do chomikow nie potrafia same produkowac sobie wit. C wiec trzeba im jej codziennie dostarczac w odpowiedniej ilosci). Więcej jedzą.

Chomiki sa bardziej odwazne, szybciej sie oswajaja i sa ufniejsze. Są mniejsze i nie sprawiają problemów. Nie brudzi, nie śmierdzi, rzadko trzeba czyścic po nim klatkę. Jest łatwy w transporcie.
Chomiki to głupie stworzenia. Ich mózg działa na zasadzie instyktu a nie inteligencji. Nie zapamiętuje głosu ludzkiego, nie przywiązują sie do ludzi, wszystko gryzie. Często zdarza się że uciekają swoim właścicielom. W nocy wariują w klatce. Krótko żyje.


Kreator www - przetestuj za darmo